DİA Yazılım AŞ., 2004 Yılında Kosgeb Teknoloji Geliştirme Desteği ile ODTÜ Kosgeb Tekmer’de kurulmuş, ticari yönetim sistemi olarak kobilerin, büyük ve orta işletmelerin, eğitim kurumlarının, devlet kurum ve kuruluşlarının, farklı sektörlerin ticari yönetim, kontrol ve düzenleme gibi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaktadır.

Tamamen DİA Yazılım AŞ. tarafından geliştirilmiş bir altyapı üzerinde ve internet üzerinden online olarak çalışan ticari paket program olan DİA, SaaS (Software As A Service – Hizmet Olarak Yazılım) modeliyle pazarlanmaktadır.

Şirket bünyesinde TUBİTAK destekli Ar-Ge proje çalışmaları da sürdürülmüştür. Bunlar:

  • Mocop (Mobil Kod Tabanlı Uygulama Geliştirme Platformu)
  • Blue Cloud (Massively Multiplayer Online Game Server and Tools)
  • OpenSaaS (SaaS Uygulaması Geliştirme Platformu – Avrupa Birliği ITEA2-Eureka Projesi)

DİA platformu ile turizm ve sağlık sektörlerine internet üzerinden çalışan, bilimsel çalışmalar için merkezi bilgi bankası ve takip sistemleri projelendirilmiştir. Amerikan ilaç firması Abbott’un desteği ile Romatoloji, Neonatoloji ve Çocuk Kardiyoloji bölümlerine çalışmalar yapılmıştır.

Sektörel farkındalık yaratmak amacı ile alanında uzman yazılımcılar tarafından geliştirilen ve her geçen gün yenilenen modülleri ile daha kullanışlı hale gelen DİA ile işletmelerin tüm ihtiyaçlarını tek bir sistem üzerinden giderebilmelerini sağlamaktayız. Stok – Depo Takibi, Talep, Teklif, Sipariş, Finans Yönetimi, Banka, Kasa, Çek-Senet Takibi, Resmi Muhasebe, Personel, ÜretimServis Hizmet YönetimiOtel Programı modüllerini her seviyede çalışanın kullanabileceği kolaylıkta düzenlemekteyiz.

ISO SERTİFİKALARIMIZ

 

 

Ürünlerimiz

NEDEN DİA?

Siz de işletmeniz için en uygun programı kullanmak, maliyetlerinizi en aza indirmek ve değişime ilk adımı atmak için DİA ile tanışın!

Vizyon

Verimliliği çalışma prensibimiz olarak görüp, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak, faydalı hizmet sunmak.

Misyon

İşletmelerin yönetim ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde karşılayarak her zaman tercih edilen, başarılı bir firma olmak.

Değerlerimiz

• Farklı olmak,
• Sıfır hata ile hareket etmek,
• Kaliteyi sürekli kılmak,
• Verimli olmak,
• Teknoloji ile hareket etmek,
• Güvenliği sağlamak,

Neye İnanıyoruz?

• Kullanıcıya odaklanmak önemlidir.
Önemli olan Dia’yı kullananlardır. Kullanıcı odaklı çalışarak ve yönetim sistemlerimizi kolaylaştırarak sizlere kullanışlı bir yazılım sunmak için çalışıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için önemlidir.

• Yazılımda iyi değil mükemmel olmak gerekir.
Tek bir şeyi gerçekten iyi yapmak olgusu ile hareket eden ekibimiz, yalnızca işletmelerin yönetim sistemlerini kolaylaştırmaya ve iyileştirmeye odaklanmıştır. Türkiye’nin en iyi yazılımcılarına sahip olarak, neyi iyi yaptığımızı ve nasıl daha iyi yapabileceğimizi bilip işletmeler için hızlı ve kusursuz bir deneyim olan hizmetimizi sürekli hale getirmeye devam ediyoruz. Amacımız işimizi mükemmel bir şekilde yapmak.

• Hızlı olmak başarıyı getirir.
Zamanınızın değerli olduğunu bilerek sorularınıza cevap aradığınızda hemen ulaşabilmeniz için hızlı bir sistem geliştirdik. İster masa üstü, ister lap top, ister mobil cihazlar için yeterince hızlı olmak üzere tasarlanan yazılımımız veri girişi, kontrol, yönetim, komut verme gibi işlemlerinizi en kısa sürede gerçekleştirmektedir.

• En iyi ve yeni olanı takip etmek gerekir.
Yazılımda başarılı olmayı sağlayan şey iyiyi ve yeniyi takip etmek. Hangi yazılımların sizlere neler sunduğunu bilerek kendimizi rakiplerimize göre geliştiriyoruz.

• Daha keşfedilmemiş onlarca bilgi var.
Teknoloji ve internet geniş bir dünya ve bu dünya içinde hala keşfedilmeyi bekleyen onlarca bilgi var. Dia teknolojisini nasıl geliştireceğimiz, sizin için neler yapacağımız ve sorularınızı nasıl cevaplandıracağımız bilgi bankamızın sınırları dahilinde değil evrende keşfedilmemiş ve keşfetmeye çalıştığımız bilgiler ışığında oluyor.

• İşletmeler için en kullanışlı olanı vermeliyiz.
Sadece mükemmel olmak yetmez. İşletmeler için sektörel yararı sağlayacak olanı vermek gerekir. Yenilik ve deneme yoluyla, iyi hizmet sunan ürünler yaratmayı ve bunları çok farklı şekillerde geliştirmeyi amaçlarız. Bu amaçta sistemlerimizi farklı modüllerde kullanışlı hale getiririz.

• Teknolojide sınır olmaz.
Şirketimiz ODTÜ’de kurulmuştur ancak misyonumuz tüm Türkiye’de her sektörün online bir ticari yönetim sistemine sahip olmasını sağlamaktır. Bu amaca yönelik olarak, ülkemizdeki farklı işletmeleri teknolojiye entegre edip gelişmelerine ön ayak olmaktır.

Yazılım alanında Türkiye’nin en iyisi olan DİA, büyük, orta ve küçük ölçekli firmalara; girişimci KOBİ’lere yönetim sisteminde rahatlık ve profesyonellik getiriyor.

Binlerce firmanın çözüm ortağı olmuş olan DİA, teknolojisini sizlerle buluşturmak ve sizi ailesinin bir parçası yapmak istiyor. Gelin bize katılın!